Statystyki

Z Dokumentacja CMS WEGO

Moduł Statystyk to bardzo proste podsumowania odwiedzin serwisu. Dla wielu osób mogą zbyt skromne i w takim wypadku konieczne będzie uruchomienie niezależnego systemu. Moduł dostępny w naszym CMS-ie ma tę zaletę, że nie jest przeładowany danymi i jest bardzo prosty w analizie.

Analiza

W lewej kolumnie wybieramy opcję Statystyki. Wykresy pokazują 10 najwyższych wartości, aby zobaczyć wszystkie wpisy musimy rozwinąć boks Zobacz wszystkie elementy

Odwiedzane strony

Najczęściej odwiedzane

Zestawienie najczęściej odwiedzanych stron. W tych statystykach nie są pokazywane dane o plikach statycznych takich jak style kaskadowe, skrypty JavaScript, czy grafiki, dzięki temu łatwiej zorientować się w popularności konkretnych podstron. Należy pamiętać, że będzie tu również uwzględniany ruch generowany przez pająki internetowe.

W większości wypadków najczęściej odwiedzaną lokalizacją będzie /pl/index (przekierowanie z /) - główna strona serwisu.

Odnośniki przychodzące

Odnośniki przychodzące

Adresy z których nastąpiło przejście - za pomocą kliknięcia w łącze. Jest to szczególnie ważna informacja w przypadku reklamowania serwisu, śledzenia popularności i pozycjonowania.

Słowa kluczowe

Słowa kluczowe

Słowa wpisywane w okno wyszukiwarek internetowych, niezwykle istotne informacje z punktu widzenia pozycjonowania.

Błędne odnośniki

Błędy

Statystyki zliczające obiekty, które nie mogły być wysłane przez serwer WWW do przeglądarki internetowych (błąd 404). Przykładowo po zmianie w serwisie przestaje funkcjonować dany adres. Czasami takie informacje pozwalają wskazać problemy w działaniu serwisu, dlatego warto przedstawić osobom wdrażającym serwis uwagi dotyczące takich błędów.

Obsługa

Uruchamianie statystyk

Statystyki są domyślnie wyłączone ze względów wydajnościowych. Należy je włączyć w Ustawieniach, w kategorii Podstawowe. Ponadto użytkownik musi mieć nadany dostęp do tego modułu w Użytkownikach.

Filtrowanie wpisów

Opcja pozwalająca wyłączyć rejestrowanie odwiedzin z wybranej domeny bądź adresu IP.

  1. Klikamy na filtruj statystyki.
  2. Wybieramy Nowy filtr.
  3. Zatwierdzamy przyciskiem Dodaj.